Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Perfumy Amouage - damskie i męskie

( ilość: 27 )

Pod nazwą Amouage kryje się luksusowy dom perfumeryjny, który specjalizuje się głównie we wprowadzaniu na rynek gustownych i jedynych w swoim rodzaju perfum arabskich. W perfumach wypuszczanych przez tego producenta można znaleźć wyjątkowe i niepowtarzalne składniki, które zaskakują ekskluzywną kombinacją zapachową. To idealna propozycja dla osób, które chcą połączyć kulturę Wschodu z Zachodem, poprzez wprowadzenie do arabskiej sztuki perfumeryjnej mnóstwa europejskich innowacji.

Perfumy Amouage - skąd pochodzą?

Perfumy Amouage mają swój początek w Sułtanacie Omanu. Dzięki temu zyskały one niepowtarzalny, egzotyczny charakter. Dziś siedziba marki znajduje się w Londynie, ale nadal czerpie z bogactwa naturalnych składników, które są tak charakterystyczne dla bliskowschodniej kultury. Warto dodać, że obecnie marka Amouage jest jedną z najczęściej wybieranych wśród Europejczyków. W naszej ofercie znajdą Państwo wyjątkowe produkty tego producenta, których aromat i zapach będzie Wam towarzyszył przez długie godziny.

Kiedy powstały perfumy Amouage?

Amouage to marka dość młoda, która powstała na kanwie rosnącej popularności perfum pochodzących z Bliskiego Wschodu. Założono ją w 1983 roku, a jej wyjątkowe kombinacje zapachowe powstały dzięki zaangażowaniu wielu specjalistów zajmujących się tworzeniem wyjątkowych i niepowtarzalnych zapachów. W ten sposób powstają kombinacje aromatów, wśród których dominują zapachy:

  • bliskowschodnich kadzideł (zwłaszcza z Omanu),
  • róży z Omanu,
  • mirry.

Geneza perfum Amouage - kto stał za ich stworzeniem?

Za stworzenie marki Amouage odpowiedzialny jest nie kto inny, jak sam Sayyid Hamad bin Hamoud Al Busaid, który był znanym członkiem omańskiej rodziny królewskiej. Jego celem było ożywienie idei wprowadzenia na zachodni rynek tradycyjnych, bliskowschodnich zapachów, które zostałyby wzbogacone innowacjami utożsamianymi z szeroko pojętym Zachodem. W ten sposób powstała marka, której produkty łączą ze sobą dwie odmienne kultury i ich niezwykłe dokonania.

Produkcja i historia perfum Amouage

Perfumy Amouage powstają na południu Francji w miejscowości Grasse, która cieszy się bardzo dużą popularnością w świecie produktów zapachowych. Świadczy to o wysokim standardzie tych wyrobów i dotrzymaniu w toku produkcji ściśle określonych zasad. Warto dodać, że tuż po pozyskaniu zapachy wędrują do Omanu, gdzie poddaje się je głębokiej maceracji. Na koniec produkt opuszcza Oman i - będąc pakowanym ręcznie - trafia do odbiorców na całym świecie.

Dla kogo są tworzone perfumy Amouage?

Zapachy Amouage są tworzone z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie jakość, klasę i ekstrawagancję połączoną z ekskluzywnymi tradycjami perfumeryjnymi nawiązującymi do kultury Bliskiego Wschodu. Perfumy są także kierowane do osób, które cenią sobie wyroby perfumeryjne o prawdziwej wartości artystycznej. Celem Amouage jest wprowadzanie na rynek oryginalnych, ale za to wyjątkowych zapachów, które razem tworzą niepowtarzalną kombinację zapachową. Dzięki temu powstają ciekawie pachnące kompozycje, które łączą ze sobą kultury i nadają im zupełnie nowe znaczenie. Praktyka ta jest stosowana nawet i dziś, kiedy to główna siedziba marki znajduje się w Londynie.

Z jakich perfum słynie marka Amouage?

Pod marką Amouage powstają znane perfumy arabskie. Mowa tu m.in. o wodzie perfumowanej Interlude (dla mężczyzn), a także Honour (dla kobiet). Godne polecenia są również wyroby takie jak Epic, Reflection, a także Opus XIV Royal Tobacco.

Jak widać, historia tej marki jest bardzo bogata. Co więcej, zyskuje ona bardzo pozytywne opinie użytkowników na całym świecie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 6544 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
SZYBKA OBSŁUGA POLECAM
2024-05-21
Wszystko super fajnie ale czas oczekiwania 3 dni na wysyłkę po opłacie zamówienia zdecydowanie za długo
pixel