Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

10 najciekawszych pytań dotyczących perfum

2018-05-16
10 najciekawszych pytań dotyczących perfum

Na temat perfum krąży w sieci wiele faktów i mitów. Niektóre z nich są uporczywie powtarzane przez osoby, które tak naprawdę nie mają rzetelnej wiedzy na ten temat, a swoje przekonania kształtują wyłącznie na podstawie internetowych forów. Dzisiaj odpowiemy na dziesięć najciekawszych i najczęściej zadawanych pytań dotyczących perfum, aby rozwiać wszelkie wątpliwości osób, które pragną dowiedzieć się czegoś więcej o zapachach będących nieodłącznym elementem naszego życia.

1. Co zrobić, aby zapach utrzymywał się dłużej?

Podstawą trwałości perfum na skórze jest jej odpowiednie nawilżenie. Jeżeli chcemy dłużej cieszyć się ulubionym zapachem, powinniśmy zadbać o właściwe nawilżenie ciała bezzapachowym kremem lub balsamem przed zaaplikowaniem perfum. Bezzapachowe specyfiki o charakterze nawilżającym będą w tym przypadku lepsze, aby ich zapach nie zmieszał się z zapachem perfum.

2. Czy to prawda, że miejsc intymnych nie należy perfumować?

Zdecydowanie nie powinno się spryskiwać okolic intymnych, które charakteryzują się szczególną wrażliwością. Taki zabieg może doprowadzić do infekcji oraz licznych podrażnień.

3. Dlaczego te same zapachy pachną inaczej na różnych osobach?

Na zapach perfum ma wpływ wiele różnorodnych czynników, na przykład rodzaj skóry, geny, przyjmowane leki (w szczególności antybiotyki), stosowana dieta, stres oraz temperatura ciała. Właśnie dlatego te same perfumy pachną inaczej na różnych osobach.

4. Czy perfumy dobrze jest przechowywać w łazience?

W wielu domach to właśnie w łazience można znaleźć perfumy, jednak nie jest to dobre miejsce na ich przechowywanie. Przede wszystkim ze względu na dużą wilgotność oraz wahania temperatur, które źle wpływają na zapachy zamknięte we flakonach. Tracą one zarówno na jakości, jak i na trwałości.

5. Czy można spryskiwać perfumami włosy?

Teoretycznie można, gdyż na włosach zapach perfum długo się utrzymuje, jednakże odradza się takie zabiegi ze względu na szkodliwe działanie perfum na włosy. Perfumy, ze względu na znajdujący się w nich alkohol, wysuszają włosy i niekorzystnie wpływają na ich kondycję.

6. Czy to prawda, że testery są intensywniejsze?

Wiele osób twierdzi, że zapach testerów jest zdecydowanie intensywniejszy, jednak nie jest to prawdą. Producenci nie mogą pozwalać sobie na celowe wprowadzanie swoich klientów w błąd, gdyż jest to niezgodne z prawem, zatem testery pachną dokładnie tak samo, jak normalne produkty.

7. Czy kobiety mogą używać męskich zapachów?

Naturalnie. Każdy z nas preferuje inne nuty zapachowe, dzięki czemu kobiety z powodzeniem mogą używać perfum teoretycznie przeznaczonych dla mężczyzn. Coraz częściej można zaobserwować na rynku perfumy z oznaczeniem „unisex”, które doskonale nadają się dla obu płci.

8. Czy perfumy mają datę ważności?

Każdy flakon z perfumami bądź opakowanie opatrzone są numerem seryjnym, w którym zaszyfrowane są dane dotyczące m.in daty produkcji. Czas, w którym możemy bezpiecznie korzystać z perfum jest zróżnicowany dla każdego modelu, więc nie można sugerować się datą ważności jednej perfumy w odniesieniu do drugiej.

9. Kiedy najlepiej testować perfumy?

Perfumy najlepiej testować rankiem, ponieważ nasz węch jest wtedy najbardziej "sprawny" i wiarygodny. Innym czynnikiem są oczywiście mniejsze kolejki w perfumeriach.

10. Jaka forma jest prawidłowa: „perfumy”, „perfum” czy „perfuma”?

Na koniec warto odpowiedzieć na pytanie dotyczące samej nazwy alkoholowo-wodnych roztworów kompozycji zapachowych. Wiele osób często błędnie używa sformułowań "ta perfuma" lub "ten perfum". Należy jednak zauważyć, że zawsze powinniśmy mówić "te perfumy”.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018

Polecane

Calvin Klein Euphoria  woda perfumowana 100 ml

Calvin Klein Euphoria woda perfumowana 100 ml

217,00 zł brutto217,00 zł / 100ml brutto
Carolina Herrera 212 VIP Black woda perfumowana 100 ml

Carolina Herrera 212 VIP Black woda perfumowana 100 ml

359,00 zł brutto359,00 zł / 100ml brutto
Giorgio Armani Si Passione woda perfumowana  50 ml

Giorgio Armani Si Passione woda perfumowana 50 ml

379,00 zł brutto758,00 zł / 100ml brutto
Versace pour Femme Dylan Blue woda perfumowana  50 ml

Versace pour Femme Dylan Blue woda perfumowana 50 ml

193,00 zł brutto386,00 zł / 100ml brutto
pixel