Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gdzie nakładać perfumy?

2018-06-13
Gdzie nakładać perfumy?

Gdzie nakładać perfumy, aby zapach wystarczająco długo się utrzymywał? Czy istnieją jakieś części ciała, których wcale nie powinno się spryskiwać ulubionymi kompozycjami zapachowymi? Te pytania z pewnością zadaje sobie wiele osób pragnących uzyskać trwały i intensywny zapach. Oprócz nabycia odpowiednich perfum istotna jest również ich aplikacja. W tym celu warto wybierać części ciała, na których zapach utrzymuje się najdłużej, a kontakt kosmetyku ze skórą nie jest niebezpieczny. Poniżej przedstawiamy tego rodzaju miejsca oraz radzimy, w jaki sposób aplikować perfumy, aby cieszyć się trwałym, intensywnym zapachem przez wiele godzin.

Okolice intymne - to zdecydowanie okolice, których kontakt z perfumami nie wróży niczego dobrego. Stosowanie ulubionych zapachów na okolice intymne może powodować liczne podrażnienia oraz infekcje, dlatego w żadnym wypadku nie jest pożądane.

Włosy - są kwestią sporną wśród wielu perfumoholików. Jedni spryskują je nagminnie, drudzy boją się ryzykować. Owszem, włosy są miejscem, na którym zapach perfum utrzymuje się bardzo długo, jednak alkohol zawarty w roztworze negatywnie wpływa na włosy i powoduje ich wysuszenie, o czym należy pamiętać przed zastosowaniem tego zabiegu. Można zatem sporadycznie pokusić się o skropienie włosów ulubionym kosmetykiem, jednak długotrwałe stosowanie wiąże się z osłabieniem ich kondycji.

Za uszami - często w drogeriach widzimy osoby wybierające to miejsce, jednak aplikowanie tam perfum mija się z celem, gdyż skóra szybko ulega przetłuszczeniu, co znacznie wpływa na zmianę zapachu.

Miejsca, w których skóra jest najcieplejsza - to idealne miejsca na spryskanie perfumami. Nadgarstki, szyja, wewnętrzna strona łokci to strefy, w których zapach będzie wyraźnie wyczuwalny i uwalniany stopniowo. W przypadku nadgarstków należy pamiętać o tym, aby nie pocierać jednym o drugi. Negatywnie działa to na zapach, mimo, że taki zabieg możemy często zaobserwować wśród nieświadomych ludzi w perfumeriach.

Miejsca nawilżone kremem lub balsamem - odpowiednie nawilżenie przed aplikacją perfum jest bardzo ważne, gdyż wpływa zarówno na sam zapach, jak i na jego trwałość. Należy jednak pamiętać, aby nie spryskiwać miejsc, w których zastosowano wcześniej krem z filtrem przeciwsłonecznym. Tego rodzaju zabieg może wiązać się z niską skutecznością kosmetyku o charakterze ochronnym, a nawet przebarwieniami na skórze.

W kwestii nakładania perfum warto także wiedzieć, że nie należy spryskiwać wszystkich możliwych części ciała - wystarczą dwie lub trzy dobrze dobrane strefy, aby uzyskać doskonały efekt. A co z ubraniem? Czy warto bezpośrednio na odzież używać ulubionych perfum? Tego rodzaju zabiegi mogą skutkować przebarwieniami, jak również zniszczeniem ubrań, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest rozpylenie zapachu w powietrzu, a następnie przejście przez powstałą w ten sposób mgłę. W ten sposób drobinki perfum osadzą się na odzieży, która będzie delikatnie, jednak wystarczająco pachnieć.

Jak widać wybór odpowiedniego zapachu to nie wszystko. Należy wiedzieć, jak i gdzie nakładać perfumy, aby uzyskać pożądany efekt. Nie bez znaczenia są miejsca, które wybieramy, ilość perfum, a także sposób ich nakładania. Powyższe wskazówki pozwolą Państwu na najlepszą z możliwych aplikację perfum w celu uzyskania trwałego, nienachalnego, jednak wyraźnie wyczuwalnego zapachu. Unikając wspomnianych miejsc aplikacja perfum będzie w pełni bezpieczna i pozbawiona ryzyka przebarwień (zarówno ubrań, jak i skóry), a także podrażnień oraz infekcji.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel