Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Perfumy na rozmowę kwalifikacyjną do pracy

2018-01-31
Perfumy na rozmowę kwalifikacyjną do pracy

Jak cię widzą, tak cię piszą.

Jeśli pracodawca zaprasza nas na rozmowę kwalifikacyjną, zainteresowany jest kwalifikacjami i doświadczeniem, które przedstawiliśmy w przesłanej aplikacji. Wiedza i praktyka to jednak nie wszystko. Naszą atrakcyjność jako ewentualnego pracownika determinuje również wizerunek. Z badań przeprowadzanych przez psychologów społecznych wynika, że wstępnej oceny nowo poznanej osoby dokonujemy w zaledwie kilka sekund. Nawet jeśli teoretycznie bliska wydaje nam się być zasada "nie szata zdobi człowieka", mózg i tak niejako automatycznie ocenia wygląd napotkanych osób. W dużej mierze to właśnie wygląd sprawia, że jesteśmy odbierani jako mili i kompetentni lub wprost przeciwnie - niesympatyczni i nieprofesjonalni. Nawet imponująca wiedza i rozeznanie w branży może okazać się niewystarczające, jeśli nasz wygląd nie wzbudzi w pracodawcy zaufania.

Zapach nie mniej ważny niż ubranie.

O ile nikogo nie dziwi, że ubiór na rozmowę kwalifikacyjna należy dobierać bardzo starannie, o tyle wciąż za rzadko kandydaci zwracają uwagę na wybór stosownych na tą okazję perfum. Pierwszym błędem jest zbyt obfite używanie zapachów. Zgodnie z poradami doradców, specjalizujących się w budowaniu wizerunku, zapach powinien być nieznacznie wyczuwalny dla osoby, która zbliży się do nas na odległość bliższą niż pół metra. Sytuacja, w której wchodzimy na interview i od samych drzwi rozsiewamy po pomieszczeniu woń perfum, nie stawia nas w dobrym świetle i może być odebrana jako brak taktu i wyczucia. Drugą kluczową kwestią jest wybór zapachu adekwatnego do okazji. Wszelkie ciężkie i zmysłowe nuty pozostawić należy na okazje typowo prywatne. Zapach użyty przed rozmową kwalifikacyjną powinien być lekki, świeży i nienarzucający się. W naszym zestawieniu przedstawiamy zapachowe pewniaki, które sprawdzą się jako element profesjonalnego wizerunku na rozmowie w sprawie pracy.

 

Versace Bright Crystal

Bright Crystal to synonim klasy i elegancji. Kwiatowo-owocowy zapach jest delikatny i subtelny. Rekomendowany na każdą porę roku, jest jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety zapachów tej marki. Tworzy doskonałe tło do gustownego outfitu w stonowanych kolorach. Sprzyja budowaniu przyjaznego wizerunku ciepłej i wiarygodnej osoby.

Paco Rabanne Lady Million

Kwiatowy zapach jest wyrazisty i intensywny, ale zarazem subtelny. Zmysłowy akcent wyczuwalny w perfumach nie przeczy w takim wydaniu ich elegancji. Lady Million stanowi doskonałe uzupełnienie szykownego stroju i świetnie uzupełnia klasyczne stylizacje, nadając im akcent wysmakowanej nonszalancji.

Carolina Herrera Good Girl

Good Girl to zapach elegancki, ale ultrakobiecy. Mimo wyrazistego charakteru jest nienarzucający się i nie męczy otoczenia. Ma dużą moc i trwałość, warto więc na oficjalne okazje dozować go z powściągliwością. Sprawdzi się, jeśli chcemy zwrócić na siebie uwagę, czyniąc to z klasą i wyczuciem.

Calvin Klein Euphoria

Euforia to klasa sama w sobie. Pasuje na każdą okazję i jest uwielbiana przez kobiety na całym świecie. Jeśli po rozmowie kwalifikacyjnej wybierasz się na randkę albo obiad u babci, znakomicie sprawdzi się we wszystkich planowanych okolicznościach. Zapach jest świeży, lekki, a jednocześnie głęboki i dojrzały.

Calvin Klein Obsession Night

Obsession Night to zapach dedykowany dla pewnych siebie kobiet, które chcą podkreślić własną niezależność. Sprawdzi się, kiedy zależy nam na zaakcentowaniu swojego dynamizmu, kreatywności i siły charakteru. Wyczuwalną nutę orientalną subtelnie tonuje akcent kwiatowy. Perfumy będą strzałem w dziesiątkę dla kobiet, które starają się o pracę w branży kreatywnej lub sprzedaży.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

Carolina Herrera Good Girl woda perfumowana  50 ml

Carolina Herrera Good Girl woda perfumowana 50 ml

371,00 zł brutto742,00 zł / 100ml brutto
Calvin Klein Obsession Night  woda perfumowana 100 ml

Calvin Klein Obsession Night woda perfumowana 100 ml

105,00 zł brutto105,00 zł / 100ml brutto
Paco Rabanne Lady Million  woda perfumowana  50 ml

Paco Rabanne Lady Million woda perfumowana 50 ml

299,00 zł brutto598,00 zł / 100ml brutto
Versace Bright Crystal  woda toaletowa  90 ml

Versace Bright Crystal woda toaletowa 90 ml

290,00 zł brutto322,22 zł / 100ml brutto
pixel