Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Perfumy o zapachu drzewa sandałowego

2019-12-16
Perfumy o zapachu drzewa sandałowego

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z bardzo szerokim i różnorodnym rynkiem perfum. Dla części osób odpowiednio dobrany zapach to element wizerunku i tożsamości. Dla niektórych zaś to po prostu idealny pomysł na prezent z okazji różnych świąt czy jubileuszy. Duży wybór to zarazem całkiem spory problem związany z podjęciem szybkiej a trafnej decyzji.

Jeśli Ty również nie możesz się łatwo zdecydować, to mamy dla Ciebie niezwykłą propozycję. Perfumy o zapachu drzewa sandałowego.

Niezwykła roślina

Drzewo sandałowe zwane także sandałowcem białym to wolno rosnące drzewo. Owoce jego niektórych gatunków są jadalne, a niektóre gatunki bywają sadzone jako rośliny ozdobne. Trudny w uprawie, naturalnie występuje na nizinnych terenach Australii, Azji południowo-wschodniej czy niektórych wyspach pacyficznych. Uprawiany przez człowieka także w innych państwach azjatyckich, takich jak : Indie, Chiny czy Filipiny. Co najważniejsze- drzewo to jest źródłem olejku sandałowego.

Oleum santali

Olejek sandałowy - zwany po łacinie także oleum santali to znany od wieków płyn o właściwościach uspokajających i antyseptycznych. Jest jednym z najbardziej pożądanych i cenionych składników perfum, a także jeden z najbardziej cenionych olejków. Posiada także swoje bardzo szerokie zastosowanie w aromaterapii. Potrafi łagodzić objawy depresji, bezsenności, różnego rodzaju leków czy nawet zaburzeń przedmenstruacyjnych i gastrycznych. Jest stosowany w walce z : kaszlem, katarem, nudnościami, podrażnieniami gardła czy nawet czkawką. Na gruncie dermatologii poleca się ten olejek do pielęgnacji skóry- w szczególności tej suchej u odwodnionej. Pomaga w stanach zapalnych skóry. Niektórzy mówią także o właściwościach afrodyzjakalnych tej substancji.

Perfumy z drzewem sandałowym zarówno te damskie, jak i męskie stanowią wspaniały bukiet zapachowy, dodatkowo są antyseptyczne i przyjazne dla skóry. Również u nas dostępne są kosmetyki producentów posiadających w swoim asortymencie perfumy o zapachu drzewa sandałowego.

Gucci Bamboo

Pierwszym przykładem jest woda perfumowana Gucci Bamboo. Są to naprawdę cudowne perfumy z nutą drzewa sandałowego. Idealne dla pewnych siebie kobiet, które z pewnością docenią szereg zalet jakie niesie ze sobą taka nuta bazowa.

Chanel No. 5

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć perfum marki Chanel No 5. Ta woda perfumowa wiodącego producenta. Ta marka kosmetyków już dawno stała się czymś wręcz kultowym. Na trwałe wchodząc do kanonu kultury popularnej. Luksusowa i znana. Pisano o niej książki, pokazywano w filmach.

Hugo Boss Woman

Także Hugo Boss Woman ma w swojej ofercie wodę perfumowaną opartą na drzewie sandałowym. Warto zainteresować się tym produktem, gdyż jego niezwykle piękny zapach z pewnością przyciągnie uwagę i pomoże nam wyróżnić się w każdym tłumie. Podobnie jak Hugo Boss Bottled - inna woda toaletowa tego producenta.

Guerlain L’Homme Ideal

Nasze zestawienie produktów zamyka woda toaletowa Guerlain L’Homme Ideal. Tym razem jest to propozycja dla mężczyzn. Egzotyczny zapach z pewnością pomoże każdemu mężczyźnie wyróżnić się w tłumie. A także poczuć się naprawdę dobrze.

W dzisiejszych czasach perfumy uzyskujemy z bardzo wielu różnych produktów. Drzewo sandałowe, chociaż znane nam od wieku broni się w tym zestawieniu doskonale. Antyseptyczne, przyjazne dla skóry, posiadające wiele właściwości prozdrowotnych. Perfumy, których będzie składnikiem z pewnością będą wyjątkowe. Zarówno jako wybór zapachu, z którym chcemy być identyfikowani, ale także jako prezent, który ponad wszelką wątpliwość sprawi wiele radości obdarowanemu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

Hugo Boss Boss Woman woda perfumowana  90 ml

Hugo Boss Boss Woman woda perfumowana 90 ml

173,00 zł brutto192,22 zł / 100ml brutto
Chanel No.5  woda perfumowana 100 ml

Chanel No.5 woda perfumowana 100 ml

815,00 zł brutto815,00 zł / 100ml brutto
Gucci Bamboo woda perfumowana  75 ml

Gucci Bamboo woda perfumowana 75 ml

401,00 zł brutto534,67 zł / 100ml brutto
Guerlain L'Homme Ideal  woda toaletowa 100 ml

Guerlain L'Homme Ideal woda toaletowa 100 ml

356,00 zł brutto356,00 zł / 100ml brutto
pixel