Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tanio, ale czy warto? Jak rozpoznać podróbkę perfum?

2018-06-06
Tanio, ale czy warto? Jak rozpoznać podróbkę perfum?

Na rynku można obecnie znaleźć wiele aukcji internetowych, na których prywatni sprzedawcy reklamują niedrogie, rzekomo oryginalne perfumy. Tego rodzaju osób nie brakuje również na ulicznych straganach. Kuszą atrakcyjną ceną, a proponowany przez nie towar do złudzenia przypomina znane i cenione na całym świecie produkty. Jak zatem rozpoznać podróbkę perfum?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cenę. Owszem, często można trafić na okazję i nabyć ulubione perfumy w korzystnej cenie, jednak warto pamiętać, że markowe perfumy wytwarzane są z bardzo dobrych gatunkowo, najlepszych składników. Ponadto zarówno proces ekstrakcji, jak i destylacji odbywają się w bardzo staranny sposób, w laboratoryjnych warunkach i są wymagają niezwykle dużo czasu. Piękno zamknięte we flakonie to prawdziwe dzieło sztuki, którego wytworzenie ma swoją cenę.

Aby przekonać się czy perfumy są podrobione, warto sprawdzić numer seryjny. Można to zrobić w specjalnych wyszukiwarkach internetowych, dzięki którym istnieje możliwość potwierdzenia autentyczności perfum. Należy jednak zaznaczyć, że czasem tego rodzaju wyszukiwarki są zawodne. Często dzieje się tak na przykład w przypadku produktów pochodzących z limitowanych edycji.

Bardzo istotne jest zwracanie uwagi na szczegóły. Oryginalne perfumy zamykane są nierzadko w niezwykle precyzyjnie wykonanych flakonach oraz bardzo starannie stworzonych opakowaniach. Najdrobniejsze szczegóły mogą zdradzić podróbkę, podobnie jak kolor samej cieczy. Istnieją bowiem osoby, które podrobioną kompozycję umieszczają w oryginalnym flakonie. Taki zabieg jest bardzo trudny do sprawdzenia, jednak możliwy.

Główną różnicą pomiędzy oryginałem a podróbką jest oczywiście trwałość. Markowe perfumy charakteryzują się doskonałą trwałością oraz intensywnością, o których nie ma mowy w przypadku podrobionych egzemplarzy. Również zapach – pozornie taki sam – może zdradzić podrobiony egzemplarz. Otóż często te same nuty zapachowe w początkowej fazie przeradzają się w zupełnie inne aromaty pod wpływem czasu.

Najważniejsze jednak jest miejsce, w którym kupujemy perfumy. Decydując się na zakup kosmetyków z niesprawdzonych źródeł, liczymy się z możliwością otrzymania trefnego towaru. Wszelkie aukcje internetowe prowadzone przez prywatnych sprzedawców, stragany na targach, bazarach i rynkach oraz usługi świadczone przez domokrążców od razu powinny wzbudzać naszą czujność. Oryginalne kosmetyki z pewnością dostaniemy w sprawdzonych perfumeriach, jednak nie znaczy to, że wyłącznie stacjonarnie możemy nabyć ulubione produkty znanych i cenionych na całym świecie marek. Zaufane sklepy internetowe oferują szeroki wybór wyłącznie oryginalnych perfum, zapewniając przy tym możliwość nabycia wybranego towaru bez konieczności wychodzenia z domu. Wśród przygotowanych przez nas propozycji znajdują się najpiękniejsze kompozycje zapachowe, których liczne warianty dają możliwość znalezienia idealnego zapachu każdemu klientowi.

Na koniec należy poruszyć jeszcze jedną kwestię. Często, używając oryginalnych perfum, mamy wrażenie, że nie są markowe. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w zależności od okoliczności zapach może być przez nas nieco inaczej odbierany. Dzieje się tak w przypadku menstruacji bądź ciąży, a także nienawilżonej skóry. Zapach perfum może wydawać się inny także pod wpływem złego przechowywania kosmetyków. Warto także pamiętać, że trwałość i intensywność zapachu będzie się różniła w przypadku wody toaletowej oraz wody perfumowanej.

Mając na względzie wszystkie powyższe uwagi z pewnością unikniemy zakupu podrobionych perfum.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel