Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką pojemność perfum wybrać?

2020-11-23
Jaką pojemność perfum wybrać?

Buteleczki perfum często bywają prawdziwymi dziełami sztuki użytkowej. W wersjach najbardziej luksusowych potrafią być zdobione nawet drogimi kamieniami czy złoceniami. Nic dziwnego więc, że chętne eksponujemy je na swoich półkach. Jednak jeśli należymy do osób, które używają więcej niż jednego zapachu, a wręcz przepadają za testowaniem nowych kompozycji, warto zwrócić uwagę, czy nie będzie dla nas korzystnym rozwiązaniem wybór niewielkich flakoników perfum, które mogą mieścić raptem 15 ml danego produktu. Małe flakony na perfumy przydają się również w czasie podróży, kiedy niekoniecznie chcemy obciążać bagaż ich ogromną butelką narażając ją na rozbicie. Jaka pojemność perfum będzie dla nas najlepsza i jaki flakonik możemy bez obaw zabrać ze sobą do samolotu nawet w bagażu podręcznym?

Małe pojemności perfum

Flakoniki perfum, tzw. próbki, dostępne są nawet w pojemności od 15 ml. Do najbardziej popularnych należą jednak buteleczki liczące 30 ml, które dobrze układają się w dłoni i mogą być niezbędnym akcesorium w damskiej torebce, jeśli w ciągu dnia poczujemy, że nasz ulubiony zapach nieco wywietrzał. Wybór perfum o pojemności 20, 30 czy 40 ml to także doskonała decyzja, jeśli wybieramy daną kompozycję do testów. Wystarczy ich bowiem bez problemu na wypróbowanie o różnych porach dnia czy zmiennych warunkach pogodowych. Flakoniki o pojemności 30 ml są przy tym często miniaturkami dużych butelek, więc stanowią same w sobie przepiękne drobiazgi, które będą efektownie prezentować się w naszej kolekcji zapachów.

Średnie pojemności perfum

Najczęściej kupowanymi pojemnościami perfum oryginalnych są flakoniki liczące 50 ml, choć wśród średnich butelek można trafić również na mieszczące 60, 75, 80 czy 90 ml. Flakony o średniej pojemności 50 ml stanowią bowiem korzystny kompromis między ceną a wielkością buteleczki. W przeliczeniu na 1 ml są bowiem tańsze niż najmniejsze opakowania. Tego typu flakony na perfumy wybiorą także osoby, które lubią mieć kilka ulubionych zapachów, zmienianych w zależności od pory roku czy okoliczności, ale nie są jednak kolekcjonerami przywiązującymi wielką wagę do swoich zbiorów. Warto jednak decydować się na nie w sytuacjach, kiedy faktycznie jesteśmy przekonani, że dany zapach zostanie z nami na dłużej. Buteleczka licząca 50 ml będzie też znakomitym wyborem, jeżeli chcemy sprezentować bliskiej osobie jej ulubioną kompozycję. Jej cena nie spowoduje skrępowania u obdarowanych, a z pewnością sprawi im ogromną radość.

Duże pojemności perfum

Wreszcie największe flakoniki perfum to te, które liczą sobie od 100 do nawet 200 ml. To propozycja dla osób o wyrobionych i stałych gustach, używających zazwyczaj tzw. "signature scent", czyli perfum, bez których nie wyobrażają sobie wręcz wyjścia z domu i które stają się ich znakiem rozpoznawczym w otoczeniu. Duże opakowania perfum z pewnością wystarczają na długo, a w przeliczeniu na 1 ml zapachu są zdecydowanie najbardziej opłacalną inwestycją. Zazwyczaj ich cena okazuje się nawet o 40 procent niższa niż przy zakupie buteleczki o pojemności 50 ml.

Jaką pojemność perfum można zabrać do samolotu?

Jeżeli nie chcemy rozstawać się ze swoim ulubionym zapachem nawet w podróży, pamiętajmy że do samolotu w bagażu podręcznym (czyli zabieranym na pokład samolotu) możemy wziąć kosmetyki w opakowaniach nieprzekraczających 100 ml, które są przezroczyste. W takich sytuacjach postawmy jednak bardziej na kosmetyki nawilżające skórę i do podstawowej pielęgnacji, jak krem czy pasta do zębów. Suche powietrze wewnątrz samolotu może spowodować, że nawet uwielbiana do tej pory kompozycja zaczyna nas drażnić.

Więcej o tym, jakie perfumy i kosmetyki można zabrać ze sobą do samolotu, przeczytasz w artykule: Jakie kosmetyki można zabrać do samolotu w bagażu podręcznym i rejestrowanym?

Jaką pojemność perfum warto więc wybrać? Najlepiej mieć pod ręką kilka większych flakoników ulubionych zapachów, a do testowania nowych kupować mniejsze buteleczki, które będą równie pięknie prezentować się na toaletce.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel