Nie ma jednego powszechnie obowiązującego standardu, niczym XIX-wieczny wzorzec z Sevres, który definiowałby, które perfumy są dobre, lepsze, albo wręcz najlepsze. Istnieje natomiast szereg cech, czy informacji o danym zapachu, dzięki którym można poddać go pewnej klasyfikacji, czy też ocenie. Jako, że jest to jednak dosyć mozolna praca, to warto wspierać się przy tym różnego rodzaju fachowymi rankingami, które są publikowane przez sklepy, zajmujące się sprzedażą markowych i oryginalnych perfum.
Zapach figi w perfumach należy do jednych z bardziej popularnych ale zarazem wielowymiarowych nut. Przywołuje takie zmysłowe skojarzenia jak niebywałą świeżość będącą pochodną akordów owocowych, drzewnych i zielonych. Aromat ten ociera się też o bukiety charakterystyczne dla mleczka kokosowego, co związane jest ze specyficznym składem żywicy figowca jak również wanilii czy konwalii majowej, jeśli weźmiemy pod uwagę surowiec pozyskiwany z liści drzewa figowego.
Malina to soczysty i słodki owoc o cudownym, niezwykle upojnym aromacie, który od lat stanowi niezwykle popularny składnik podczas tworzenia oszałamiających kompozycji zapachowych. Nuty malinowe z powodzeniem wykorzystywane zarówno w perfumach dla kobiet, jak i mężczyzn. Przedstawiamy najlepsze zapachy z nutą maliny dla niej i dla niego.
Bez wątpienia najbardziej znanym, lubianym i utalentowanym piernikiem na świecie jest sympatyczny bohater kreskówek - Ciastek. Jeżeli mielibyśmy jednak wskazać najbardziej popularny zapach piernikowy, to rodzi się tu problem. Wynika to z faktu, że piernik nie jest jednolitym aromatem. W zależności od składników, ma z goła odmienny charakter, często bardzo różny. Ale dzięki temu piernikowe perfumy potrafią być tajemnicze, zaskakujące, jednym słowem - niesamowite.
Każdy z nas ma swoje ulubione linie zapachowe, do jakich uwielbia powracać i których aromat zniewala bezlitośnie nozdrza i duszę, sprawia, że czujemy się naładowani pozytywną energią. Jedną z takich woni jest zapach świeżo skoszonej trawy. Przenosi nas na łono czystej natury, na kwieciste łąki i pola, pełne kwitnącej, wyrazistej zieleni. Trawa w perfumach wybitnie relaksuje, niesamowicie odświeża, uwalnia lawinę pozytywnych skojarzeń jak i całą masę dobroczynnych endorfin.
Perfumy na wiosnę to szereg aromatycznych, subtelnych i lekkich kompozycji łączących w sobie kwiatowe, cytrusowe, morskie czy orientalne nuty zapachowe. W artykule przedstawiamy najpiękniejsze wiosenne perfumy damskie, które doskonale sprawdzą się w cieplejsze, słoneczne dni. Wśród nich każda kobieta znajdzie zapach idealny dla siebie.
Każda pora roku składnia nas do sięgania po zapachy o nieco bardziej zróżnicowanym składzie i odmiennym charakterze. Po mroźnej, ubogiej w słoneczne dni zimie, podczas której dominują zdecydowanie cięższe, dymne, mocno otulające nuty, przychodzi czas na wiosenną, radosną odmianę. A jak wiadomo, najlepsze męskie perfumy na wiosnę to te, które podobnie jak ta pora roku, zawierają w sobie ładunek pozytywnej energii, odmładzającej świeżości, optymizmu i przyjemnej lekkości bytu.
W sezonie wiosenno-letnim zazwyczaj sięgamy po lekkie i energetyczne zapachy, które wprowadzają powiew świeżości pozwalający pozytywnie nastroić się na każdy dzień. W owocowych zapachach często można spotkać nuty zapachowe różnych odmiany cytrusów - jednym z ciekawszych pomysłów jest wprowadzenie do kompozycji zapachowej grejpfruta o intensywnym, wyrazistym aromacie, obok którego nie można przejść obojętnie. Przedstawiamy najbardziej pożądane zapachy z nutą grejpfruta dla niej i dla niego.
Akacja (Acacia Mill.) to jeden z bardziej popularnych surowców roślinnych wykorzystywanych do produkcji perfum. Dzieje się tak za sprawą niesamowicie pięknej, egzotycznej woni, jaką w sobie skrywa. Dlatego doceniana była już wieki temu przez pierwszych wytwórców aromatycznych olejków do ciała. Sytuacja ta nie zmieniła się przez stulecia - akacja nadal jest wykorzystywana przez współczesnych producentów perfum na całym świecie. Kompozycje z jej udziałem są pożądane zarówno przez panie jak i panów.
Winogrona znane są ludzkości od tysiącleci. Szacuje się, że należą do roślin, które były uprawiane przez człowieka jako pierwsze - i to już od ponad ośmiu tysięcy lat. Poza przepięknym, słodkim a zarazem odświeżający aromatem, kryją w sobie wiele cennych składników odżywczych, które mają prozdrowotne działanie. Z powodzeniem wykorzystuje się je w przemyśle kosmetycznym, perfumeryjnym, spożywczym, farmaceutycznym oraz w ogrodnictwie i rolnictwie.